Držel mě ve zlaté kleci, teď mě drží v šachu

02.07.2023

Zdroj obrázku: Pixabay

O domácím a sexualizovaném násilí, kterého se dopouštěl partner Sofie.

Sofie neměla štěstí na muže nikdy. Po mnoha letech ukončila manželství z důvodu násilí. Skončila se dvěma malými dětmi.

Po čase se seznámila s Michalem. Michal je velmi úspěšný podnikatel a po finanční stránce se mu daří. Sofie byla velmi šťastná, že si jí všiml a vybral zrovna ji. Nevadily mu ani děti z předchozího manželství.

Sofie se k Michalovi i s dětmi záhy přestěhovala. Z počátku bylo vše zalité sluncem. Michal Sofii zahrnoval láskou, pozorností, dárky, výlety, luxusem. Dost pil, ale Sofie to tolerovala, protože se uměl vždy velkolepě omluvit a taktéž chápala, že to je ve světě vrcholového businessu psychicky velmi náročné.

Po čase se ale začalo projevovat jeho pravé já. Pomalu, plíživě začal Sofii shazovat, ponižovat, urážet a psychicky deptat. Sofie o sobě věděla, že je citlivější a že má častěji sklony k pláči.

Michal jí pak třeba před dětmi srážel slovy: ,,Vidíte to, děti? Maminka nic nevydrží. Už nám tu zase řve. No tak, utíkej se zase schovat a vybrečet!" Nebo pokud něco nebylo přesně tak, jak si přál, trestal Sofii prostřednictvím zákazů pro její děti. Například slíbil, že všichni pojedou společně lyžovat, avšak na poslední chvíli si to rozmyslel, našel si zbytečnou záminku a dětem řekl, že se lyžovat nepojede, protože maminka zlobila.

Sofie o sobě postupně začala velmi vážně pochybovat. Co když jsem opravdu blázen, co když opravdu vše dělám špatně, co když má vážně pravdu? Jsem k ničemu! K psychickému násilí se postupně začalo přidávat i násilí fyzické.

Sofie si také začala všímat, že je Michal občas divný. Myslela si, že je to po alkoholu, ale když byl opilý, vypadal přece jinak. Začal si domů vodit návštěvy. Dámské, pánské, zavíral se s nimi ve vrchním patře domu a Sofie nevěděla proč. Dlouho si myslela, že společně řeší podnikání.

Sofie zjistila, že neplánovaně otěhotněla. Poté, co to oznámila Michalovi, začalo skutečné peklo. Vše, co dosud Michal ze své pravé povahy skrýval, vypustil ven!

Jedinkrát řekl, že má z těhotenství radost a že se na dítě těší. Jednou jedinkrát. Pak již zcela otevřeně přiznal, že bere drogy, je bisexuál, návštěvy, které za ním chodily, byli lidé, se kterými provozoval sex. Sofii začal vydírat. Pokud neudělá to či ono, dítě jí sebere. Pokud nebude hodná, tak ji vyhodí a sociálka jí sebere její starší děti. Jen ať si jde někam postěžovat, klidně ať to oznámí! Stejně jí to nikdo neuvěří! Kdo by věřil takovýmu bláznovi.

Sofie chtěla odejít tolikrát. Ale nebylo kam. Dvě malé děti, třetí na cestě, neměla na nájem, nechtěla svému nenarozenému miminku vzít otce. Ten však hned po porodu odjel se dvěma ženami na jachtu a Sofii odmítl i odvézt z porodnice. Dítěte se po příjezdu z nemocnice štítil dotknout, urážel jej, že má velké uši, že je ošklivé. Po porodu také začal stupňovat brutalitu svého násilí. Sofii prohodil skleněnými dveřmi, nebo jí vyrval spoustu vlasů, když ji za vlasy vláčel zfetovaný po bytě.

Poslední kapkou pro Sofii byl den, na který nikdy nezapomene. Bylo to krátce před jejími narozeninami. Michal měl období, kdy byl relativně v klidu a s líbil jí překvapení. Naivně doufala, že to bude auto, které si kvůli dětem opravdu přála. Zavázal jí oči, vedl ji domem. Poté jí podal skleničku, prý se šampusem, ať se napije. Do pití jí však musel hodit nějakou drogu. Ta začala účinkovat velmi rychle.

Sofii začal osahávat na zadku a zajíždět jí rukou pod sukni. Myslela si, že to dělá Michal. Pak jí však někdo pásku z očí sundal. Byli tam dva zcela cizí muži, kteří ji začali znásilňovat. Sofie pod vlivem neznámé látky nebyla absolutně schopná cokoliv udělat. Nemohla se hýbat, nemohla mluvit, nemohla křičet. Byla jako hadrová panenka. Michal mezitím seděl, koukal se, jak dva cizí muži znásilňují jeho partnerku, natáčel si to a u toho onanoval.

Když se Sofie probrala, nechtěla věřit tomu, že se to skutečně stalo. Chtěla konfrontovat partnera, hledala jej po domě. Našla ho opět nahoře, jak s návštěvou sedí a popíjí na gauči a kouká se právě na výše zmíněný natočený incident. Tímto videem pak začal Sofii vydírat, že je šlapka a šlapce dítě nikdo nesvěří. A nutil ji do podobných věcí znovu a znovu. Jednalo se buď o sex s cizími lidmi, velmi tvrdý a bolestivý sex, u kterého Sofie křičela, že ji to bolí, krvácela,  povinnost se koukat na Michala, když souložil s jinými osobami, i muži. Pokud Sofie byla ,,hodná a poslušná" choval se hezky ke společnému dítěti. Pokud ne, řval na dítě, že je bastard a na Sofii, že si tedy radši najde šlapku, že ta to udělá automaticky a bez keců, sebere jí dítě a vyhodí ji. A to pak také jednoho dne poté, co neposlechla, udělal.

Sofie tak skončila s malým miminkem a dětmi na ulici. Pár dní přespávala po kamarádech a v kosmetickém salonu. Poté se jí podařilo sehnat bydlení. Každý měsíc se však potýká s tím, že nemá dostatek peněz na nájem a děsí se, že je z bytu opět vyhodí.

Sofie sice požádala o příspěvek na bydlení, avšak rodičovský příspěvek na nejmladší dítě jí již po 3 letech skončil. Na děti z předchozího vztahu dostává minimální výživné a na společné dítě s Michalem v současné době nic, protože tento se absolutně odmítá podílet na výdajích a zcela narovinu řekl, že udělá vše pro to, aby Sofii zničil, nechal zavřít a dítě jí sebral, ač o něj v předchozích letech neprojevil zájem ani jednou, a to ani na Vánoce či na narozeniny.

Sofie doufala, že bude moci ve třech letech dítěte nastoupit zpět do práce. Bohužel se však před pár dny dozvěděla krutou diagnózu, která neumožňuje, aby dítě mohlo nastoupit do školky. Tou diagnózou je vážná porucha autistického spektra. Bude tedy teď stoprocentně závislé na péči matky, rehabilitacích, trénování mluvení a motoriky. Sofie s ním musí zůstat doma a plně o něj pečovat. Vyřídit příspěvek na péči nám zabere několik měsíců.

Sofie konečně našla odvahu vše oznámit na policii. Bojuje také o to, aby Michal začal řádně platit náklady na péči o dítě, které kvůli této diagnóze raketově vzrostly. Sofie je obrovská bojovnice, která je již plně rozhodnutá, že chce celou situaci řešit.

Sbírka pro Sofii

Pojďme společně pomoci Sofii, kterou psychicky, fyzicky a sexuálně týral partner.