Nejhorší bylo, že jsem ho znala

08.02.2023

Zdroj obrázku: Pixabay

Znásilnil mě partner mojí kamarádky.

Natálie studovala poslední ročník střední školy. O víkendech chodila na brigádu za bar a když měla volno, pomáhala hlídat syna své kamarádce.

Kamarádka měla partnera Adama. Žili spolu v jedné domácnosti. S Natálií se potkal poprvé v úterý, když hlídala syna a kamarádka byla zrovna v práci. Z ničeho nic se pokusil Natálii políbit. Natálie ho však odstrčila a řekla mu, ať toho nechá, že má přece Anetu a že je to její kamarádka, které nechce ublížit. Myslela si, že tím to skončilo.

O pár dní později Natálie odmaturovala. Aneta jí napsala, ať přijede, že to oslaví. Sešly se tedy na bytě, slavily, tančily a popíjely. Adam se k nim přidal poté, co přišel z odpolední. Natálii napsali její kamarádi ze školy, že sedí v nedaleké hospodě, ať přijde slavit s nimi. Aneta ani další kamarádka jít nechtěly, zato Adam se hned začal oblékat.

V hospodě se Adam opět pokoušel Natálii osahávat a líbat ji. Ta ho opět odstrkovala.

Domů se oba vraceli v ranních hodinách. Oba měli značně upito. Po příchodu domů se Natálie odebrala na gauč, kde měla spát, a Adam do ložnice. Za chvilku však přišel zpátky do obýváků a Natálii zalehl. Ta se bránila, ale měla strach křičet. Nechtěla vzbudit  syna kamarádky.

Bránila se rukama, nohama, kopala, kousala, škrábala... Kolikrát řekla, že ne! Adam byl ale úplně hluchý.

Vzhledem k tomu, že se mu nedařilo do Natálie proniknout, chytl jí pevně za ruce, zaklekl nohy a začal s ní vykonávat orální sex. V ten moment Natálie "zamrzla". Jakákoliv další snaha se bránit se rozplynula.

Adam pokračoval a měl s Natálií i pohlavní styk a nakonec vyvrcholil na její břicho. Oblékl se a odešel. Natálii trvalo několik minut, než jí plnohodnotně došlo, co se stalo.

S brekem a v tichosti se odebrala do pokoje, kde spala její kamarádka Aneta a kde byl shodou okolností taktéž gauč. Velmi velmi dlouho se snažila usnout. Pořád měla před očima, co se jí stalo. Odjet domů ale nemohla, měla upito a neměla v tu chvíli koho požádat o pomoc.

Ráno si sbalila věci a z bytu odjela.

Večer nechtěla být Natálie sama. Vyrazila mezi lidi na zábavu. Bavit se ale nedokázala... Narazila zde na kamarádku z dětství. Dodnes neví proč, ale měla nutkání se jí svěřit, ač spolu několik let nemluvily. Ta nelenila, okamžitě vzala telefon a celou věc oznámila policii.

Tím se rozjel kolotoč vyšetřování a nutno podotknout, že práce policie byla v tomto případě naprosto tristní! K Natálii se chovali neuctivě, někteří policisté měli potřebu její tvrzení shazovat a zesměšňovat, nevěřili jí. Výslech provedli v místnosti, kde visely plakáty nahých žen z kalendářů. Natálii také nikdo nepoučil, že má nárok na právní pomoc zdarma ani o žádném jiném dalším právu, která jí plynou ze zákona!

Když už byla Natálie nejvíc zoufalá, z policie se nikdo pár měsíců neozval, aby jí informoval o tom, jak řízení probíhá, spojila se s ní prostřednictvím kamaráda její zmocněnkyně, zde ze spolku Věřím ti. A věci se daly do pohybu. Natálie si nechala poradit a začala absolvovat psychoterapeutická sezení. Zmocněnkyně doplnila do spisu ještě několik podstatných důkazů a podala návrh na přiznání nemajetkové újmy. Zároveň Natálii vysvětlila, jak bude celé další řízení probíhat, co od něj může očekávat, zajistila jí oddělený výslech tak, aby se nemusela pachateli znovu podívat do očí a vůbec se s ním setkat. Natálie v sobě našla neskutečnou sílu a závěr trestního řízení ustála a velmi obsáhle a přesvědčivě poskytla svou svědeckou výpověď.

Adam byl uznán vinným ze zvlášť závažného zločinu znásilnění s trestem 3 roky nepodmíněně ve věznici s ostrahou. Nutno podotknout, že Adam měl již podmínku za další trestnou činnost z minulosti, tedy uložení podmíněného trestu u něj nepřipadlo v úvahu. Natálii bylo přiznáno také rekordní (na české poměry - pozn. autora) odškodnění ve výši 500.000 Kč.