Řekl mi, že mě podřízne, nakrájí na kusy a zahrabe někde, kde mě ani rodina nenajde

11.06.2023

Zdroj obrázku: Pixabay

Dlouholetý teror Ely, kterou týral manžel cizinec.

Vše začalo na zahraniční dovolené, kde se Ela seznámila s Mikem. Mike se do ní velmi zamiloval. Ela o vztah na dálku neměla zájem, ale Mike jí vyznával tolik lásky, věnoval jí veškerou svou pozornost.

Zůstali spolu v kontaktu i po dovolené. Psali si, volali si... Po pár měsících se domluvili na další dovolené, na kterou Ela přiletěla. Opět bylo vše zalité sluncem. A Mike zde Elu požádal o ruku. Byla v sedmém nebi.

Pár týdnů na to přiletěl Mike do České republiky. Ela vše nachystala - vízum, doklady ke sňatku, bydlení, zázemí i letenku pro Mika. Snažila se, aby si ho její rodina zamilovala. A rodina se skutečně snažila, aby se tu Mike cítil jako doma.

Po pár týdnech proběhla svatba. Po obřadu, kdy se Ela šla převléct ze svatebních šatů, Mike šel za ní. Myslela si, že ji chce pomoc se svlečením svatebních šatů. Mike jí skutečně šněrování rozvázal, hned poté ji však ohnul o stůl a osouložil. Ela byla velmi překvapená, avšak nijak se proti tomu nebránila.

Mike v ČR neměl práci. Ela to dost dlouho tolerovala vzhledem k jeho jazykové bariéře, kdy neuměl ani česky a ani moc dobře anglicky. Snažila se tedy vše zvládnout a utáhnout sama. Mike mezitím seděl doma, slídil po seznamkách, volal si s kamarády nebo hrál hry na počítači. Po  pár týdnech však Ele začala docházet trpělivost, a tak jej žádala, aby si našel zaměstnání, protože není v jejích silách platit bydlení, stravu, pracovat 12 hodin denně a pak přijít domů a skákat ještě kolem něho. Mikovi se však do práce vůbec nechtělo. Ke každému zaměstnání, které mu Ela sehnala, měl tisíc výmluv. Nakonec tedy do jednoho nastoupil.

Pro Mika byl každý blbec, neschopný idiot, každý ho prý jen pomlouval, každý jim s Elou záviděl, nikdo je neměl rád... To byly ostatně důvody, proč Ele zakazoval většinu kamarádů a známých.

Také ji začal podezírat, zda ho v práci nepodvádí. Ela v té době podnikala jako kadeřnice. Mike si umanul, že všichni muži, co k ní chodí na stříhání, za ní určitě chodí jen kvůli sexu. Ukončil tedy zaměstnání a pod záminkou, že by se chtěl také stát kadeřníkem a Ele v práci vypomáhat, seděl celé dny v jejím salónu a kontroloval ji. Když mu to Ela začala vyčítat, že opět nebudou mít dost peněz, když je nezaměstnaný, řekl jí, že by měla přestat přijímat mužské klienty a věnovat se jen ženám, zdražit své služby, kupovat levnější materiál apod. Ela byla zděšená, jak moc se jí snaží v jejím podnikání ovlivnit. Nakonec, aby měla klid, souhlasila alespoň s tím, že přestala stříhat muže.

Asi po roce manželství přestal Mike o Elu projevovat intimní zájem a ve velkém sledoval porno. Když se Ela snažila zjistit, kde je problém, co se stalo, začal jí vyčítat, že je "nechutné tlusté prase, hrošice, že vypadá jako babička, že má své sexuální představy, které ona se svou váhou nikdy nezvládne naplnit apod.". Nutil jí, aby začala méně jíst a více cvičit. Ela s ním musela jezdit do posilovny 4-5x týdně a omezit příjem potravin jen na ty, které jí manžel schválil jako zdravé a vhodné. I přes to, že se opravdu snažila, podařilo se jí zhubnout jen minimálně. Mike se jí v ložnici i nadále vyhýbal.

Po tomto se Ela začala svěřovat své kamarádce. Že takto si manželství nepředstavovala, že neví, co má teď dělat. Kamarádka ji začala přemlouvat, aby se s ním rozvedla, že takto by se muž k ženě chovat neměl. A Ela poslechla a začala řešit rozvod.

V ten moment se však Mike naprosto změnil! Začal se snažit, byl na Elu milý, všeho litoval, chtěl na sobě a na vztahu pracovat, nekonečně se omlouval. Ela dlouho vytrvávala, ale pak mu uvěřila a polevila. Období líbánek vydrželo cca 2 měsíce. A v té době Ela neplánovaně otěhotněla...

Prvních pár týdnů byl Mike štěstím bez sebe. Hrozně se těšil. A to až do momentu, než zjistil, že nebude mít syna. V ten moment se vše změnilo. Ela měla velmi rizikové těhotenství plné zdravotních komplikací. Mike místo toho, aby se manželce snažil pomoci, vyčítal jí, že se o ní musí starat, že za ní musí do nemocnice, že je mu akorát na obtíž. I přes to, že měla nařízený klid na lůžku, nutil ji vyvářet, dělat veškeré domácí práce, s ničím jí nepomohl.

Krátce po porodu Ela přišla o mléko. Mike se jí vysmíval, že není žádná ženská, když není schopná nakrmit svoje dítě, že je horší jak hyena, protože i hyena se o mladé postará. Odmítal být doma, protože ho pláč dcery budil a rozčiloval. Ele nepomohl s ničím.

V této době se začala stupňovat i jeho agrese, která plynula z toho, že Ela nestíhala a nezvládla zajišťovat kompletní servis, který on striktně vyžadoval. Na Elu dost často křičel, nadával jí, ponižoval. Ela si uvědomila, jak moc špatně to je a začala opět řešit rozvod. Tentokrát již byla odhodlána, že to dotáhne do konce. Zajistila tedy naprosto vše. Mike to však sveřepě odmítal respektovat a  tvrdil, že se s ním rozvést nemůže, protože spolu mají dítě, které on nikdy neodpustí. Vyhrožoval Ele smrtí, pokud se mu pokusí dceru sebrat.

V této fázi rozvodu, kdy se ¨Mike z domácnosti odmítal odstěhovat, Ela onemocněla. Požádala Mika, že by potřebovala, aby se o dceru postaral, protože měla antibiotika a čtyřicítky horečky. Mike to slíbil. Večer šla Ela do koupelny, kde jí Mike začal osahávat. Ela se proti tomu důrazně ohradila, jelikož neměla již sebemenší zájem s manželem cokoliv mít. Mike jí dotlačil z koupelny do ložnice, kde jí hodil na postel. Zalehl jí a začal jí líbat. U toho ji zlověstným hlasem pošeptal: "Pokud se budeš bránit a vzbudíš malou, ZABIJU TĚ!" Ela, která měla stisknuté ruce i nohy plakala a mlčela. Mike jí poté znásilnil.

Poslední kapkou byla situace, kdy Ela vařila oběd a Mike k ní z ničeho nic přišel a začal jí vše vyčítat. Opět na ní začal sahat a chtěl jí políbit. Ela se proti tomu důrazně ohradila a začala na něj křičet. Mike vzal v kuchyni ten nejdelší nůž a položil ho Ele na hrudník. Ta strachy oněměla. Dcera ležela jen o pár metrů dál. Najednou otočil nůž proti sobě a řekl Ele, ať ho zabije, pokud ho tak nenávidí. Ela plakala a nemohla popadnout dech. Posléze opět  otočil nůž proti ni a řekl, že už toho má plné zuby. Řekl, že Elu zabije, rozřeže a schová tak, že už jí ani rodina nenajde. Po asi dalších 5 minutách vyhrožování nůž pustil a odešel. Ela utekla s dcerou a zavolala policii. Ta Mika za tento skutek vykázala ze společné domácnosti.

V průběhu vztahu volala Ela policii celkem 5x. Vše však kromě posledního incidentu bylo vždy vyhodnoceno jako přestupek. Na stížnosti ohledně domácího násilí policie nijak nereagovala. Dokonce jeden z příslušníků Ele řekl, že dokud nepoteče krev, nemají jí jak pomoc.

Následně došlo k rozvodu a Mike byl odsouzen k podmíněnému trestu za nebezpečné vyhrožování. Vzhledem k tomu, že se nikdo z policie nechtěl zabývat domácím násilím, Ela ve svých výpovědích o znásilnění ani nemluvila. Nevěřila, že by s tím kdokoliv cokoliv udělal.

Jenže Mikův teror pokračoval dál, a to prostřednictvím společné dcery. Mike Elu pronásledoval, dál jí vyhrožoval, naboural se do jejích sociálních sítí a četl si její korespondence, vydírá Elu skrze společné dítě, hrozí únosem do zahraničí apod.

Z tohoto důvodu se Ela odhodlala požádat o pomoc a vyhledala organizaci Věřím ti. Teď se snaží válčit za spravedlivé potrestání všech skutků, kterých se na ni Mike dopustil.

Kvůli malé dceři je však odhodlána, že se nevzdá a svůj boj dotáhne do konce.

Sbírka pro Elu

Pojďme společně pomoci Ele, kterou psychicky a fyzicky týral manžel, který jí také znásilnil a vyhrožoval jí zabitím.