Více jak rok mě pronásledoval, nakonec mě znásilnil!

07.01.2024

Zdroj obrázku: Pixabay

Příběh Pavly, kterou vydíral, pronásledoval a nakonec znásilnil bývalý manžel.

Pavla je matkou 3 dětí a sama celý život pomáhá druhým lidem. Tři roky zpátky se však musela rozvést se svým manželem Petrem, který propadl alkoholu, následně přišel i o práci a ztratil zájem se svou situací cokoliv dělat.

Z počátku si Pavla myslela, že rozvodem vše skončí, Petr se bude stýkat pouze s dětmi a oba začnou žít nový život. Záhy ale začala zjišťovat, jak moc se spletla.

Z počátku bylo Petrovo chování pouze "obtěžující". Vůči Pavle měl pořád nějaké výhrady, vyčítal jí, že se s ním rozvedla, že ona má teď vše a on chudák nemá nic. V té době ještě více propadl alkoholu a depresím. Z důvodu, že byl dlouhodobě bez příjmu přišel také o nájemní bydlení. Přespával tedy většinou v autě.

Pavle ho bylo líto, a tak mu čas od času, když přišel za dětmi, uvařila, vyprala nebo mu dovolila, aby se v jejím bytě umyl. Bohužel tato její dobrosrdečnost se jí později vymstila.

Petr jí, ale i dětem, opakovaně v bytě tajně bral věci. Tu něco k jídlu, jindy dražší parfém, posléze i drobné dětem z pokladničky. Vždy, když Pavla zjistila, že jí něco chybí, Petr to zcela suverénně zapřel a udělal z ní blázna.

Pavla tedy jasně sdělila, že si nepřeje, aby dále vstupoval do jejího bytu, že s dětmi se bude moci stýkat pouze na společných procházkách. V ten moment však Petr přitvrdil a začal Pavlu vydírat. Byl schopen jí psát stovky SMS zpráva a volat i v minutových intervalech. Před jejím domem se svlékl do spodního prádla a na sídlišti křičel, jak mu zničila život. I hodinu v kuse pak zvonil či bouchal na její dveře. Pavla pak zpravidla rezignovala. Bylo jednodušší přistoupit na jeho pravidla, než hodiny takto trpět. Když totiž Petr dosáhl svého, byl pak několik dní zpravidla klid.

Pavla to vše tolerovala především kvůli dětem. Ať byl Petr jaký chtěl, tak k dětem se choval vcelku hezky a ty ho měly opravdu rády. Nechtěla je připravit o tátu.

Jenže ani to mu příliš dlouho nevydrželo, a tak ke svým manipulacím začal zneužívat i dětí. Jednou jim třeba vzal jejich milované morče a odmítal ho vrátit, dokud mu Pavla nedá alespoň 500 Kč. Po druhé jim přinesl čokoládu, ale následně řekl, že ji našel u popelnic. Vrcholem všeho bylo, když dětem na společné procházce ukazoval fotky zbraní a zbitých lidí a tvrdil jim, že toto jim provedl on. Děti před ním s brekem utekly k mámě.

Pavla opakovaně volala policii, ta jí však nikdy nepomohla. Na radu právníka pak tedy podala návrh na svěření dětí do své výlučné péče. Petra mnohokrát přemlouvala a motivovala k tomu, aby se šel léčit. I přes to všechno se mu snažila být oporou a nebylo jí jedno, co s ním bude. Petr sice opakovaně slíbil, že léčbu zahájí, avšak nikdy tak neučili. Za to se jeho chování k Pavle ještě zhoršilo. Začal jí totiž pronásledovat.

Stával před jejím domem, před zaměstnáním, sledoval kam odchází a v kolik se vrací. Pokud mu neodpovídala na zprávy nebo nebrala telefony, byl schopen se proplížit hlavními dveřmi do domu a čekat, až Pavla otevře dveře do bytu. Následně se jí opakovaně násilím do bytu vnutil. Poté byt odmítal opustit, dokud mu nedala jídlo a peníze. Pavla opět opakovaně volala policii, avšak ta Petra maximálně vyprovodila před vchodové dveře. Dále věc neřešila.

Mezitím proběhl soud o děti, který dopadl s pozitivním výsledkem pro Pavlu. Petr po soudu předvedl nervové zhroucení, a tak ho Pavla přemluvila a odvezla do nemocnice na psychiatrii. Zde se Petr skutečně nechal hospitalizovat.

Pavla měla radost, že se konečně snaží svou situaci řešit, že se léčí a že snad vše bude dobré. Po týdnu hospitalizace však Petr podepsal reverz, večer proklouzl do bytového domu, počkal, až Pavla otevře dveře, když půjde venčit psa, a nacpal se do jejího bytu. Nejprve vyžadoval jen to, aby se mohl umýt a najíst jako vždycky. Pavla ze strachu souhlasila, s tím že mu udělá večeři, umyje se a odejde, jinak opět bude volat policii.

Po jídle a sprše ji však začal podezírat, že je mu Pavla nevěrná. Pavla se mu snažila vysvětlit, že s nikým vztah nemá a že i kdyby, může mu to být jedno, protože manželi nejsou už přes 3 roky. Petr byl však jak smyslů zbavený a začal jí prohledávat byt ve snaze najít jakékoliv důkazy o milenci.

Když nic nenašel, naštval se natolik, že Pavlu násilím zatáhl do její ložnice, kde jí velmi surovým způsobem znásilnil.

Poté usnul vedle ní, jako by se nic nestalo. Pavle se podařilo natáhnout pro telefon a přivolat policii. Ta Petra následně zatkla a byl obviněn ze znásilnění.

Pavla však momentálně není schopna vůbec fungovat. Velmi se bojí o sebe i děti. Bojí se, kde na Petra narazí. Bojí se, aby jí to neprovedl znovu. Není schopna spát ve své ložnici, kde ke znásilnění došlo, tedy přespává na gauči. Jejím jediným cílem je se odstěhovat ze současného bytu, který jí vše připomíná.

Současně za naší dopomoci si Pavla zajistila zákaz styku a kontaktu jak pro děti, tak i pro sebe. Teď má před sebou trestní řízení pro znásilnění a stalking.

Sbírka pro Pavlu

Pomozme společně Pavle, která je obětí znásilnění.