Znásilněná na vysokoškolských kolejích

06.08.2023

Zdroj obrázku: Pixabay

První věc, na kterou jsem si po probuzení vzpomněla, byla, jak mi strkal penis do pusy.

Tento příběh se Lucka rozhodla s námi sdílet jako preventivní opatření.

Jednoho rána se Lucka vzbudila ve své posteli na koleji a při hledání ztraceného telefonu se jí začaly vybavovat střípky minulé noci. Večer navštívila párty na chodbě, kde všichni hodně pili. I Lucka. Do vlastního pokoje málem netrefila, neboť si pamatovala jen počet dveří od výtahu. To ale nevěděla, že jsou v budově výtahy dva.

Jediné, co si však pamatovala, bylo to, že jí v noci někdo ve sprše zasouval penis do úst, držel ji za vlasy a vaginálně penetroval zezadu.

Tehdy si uvědomila, co se ji stalo… Že nic z toho nedělala dobrovolně. Zaprvé byla zpitá pod obraz a druhý den si nic nepamatovala, zadruhé věděla jistě, že orální sex neprovozuje, neboť se jí hnusí. Začala panikařit, a tak vyhledala svou kamarádku, aby jí pomohla najít mobil. Běhala od dveří, ke dveřím, až konečně narazila na pokoj, odkud vycházel zvuk jejího zvonícího telefonu.

Otevřel ji neznámý muž a uvedl, že už chápe, proč tam tedy furt něco zvoní. Mobil našla v pokoji muže zapadlý za záchodem. Během hledání si vyslechla:

"Byla jsi v noci dobrá, nezopakujeme si to?"

V tu chvíli si neuvědomovala, že byla znásilněna. Pokusila se tedy pouze zjistit, zda muž při styku s ní předešlou noc ejakuloval, a přestože odpověděl, že ne, raději vyhledala pilulku "PO". Ten muž na ni však nenechal nit suchou a pokračoval v poznámkách. "Včera s tebou teda byla větší sranda."

Pokračoval narážkami, že by si to klidně mohli zase zopakovat. Lucka ze studu, pocitu méněcennosti a potřeby dohnat spoustu věcí za každou cenu nepochopitelně souhlasila. Vzala telefon a odešla. Dnes děkuje osudu, že žádné příště už nebylo. Uvědomuje si, kam až ji její nízké sebevědomí dohnalo. Došlo ji, že by byla schopna se nechat znovu zneužít jen pro to, aby se někomu zalíbila a měla pocit, že o ní alespoň nějaký muž stojí.

"I když mi došlo, že jsem s ním neměla nic dobrovolně, stejně jsem se snažila co nejvíc vyhovět a prokázat, že si tu chválu, jak jsem byla dobrá, zasloužím."

Lucka byla znásilněna kvůli své bezbrannosti, které muž využil. Lucka už v pubertě záviděla 13letým holkám jejich první sexuální zkušenosti, o ni však nikdo neměl zájem. Když dosáhla 19let, byla už tak zoufalá z tlaku zarytých stereotypů ohledně jejího panenství, že by se vyspala s kýmkoli. V době znásilnění sice již měla první sex za sebou, avšak bylo to jen pár měsíců po. Cítila se podřadná a zoufalá z nedostatku zkušeností. Tím se také pro pachatele stala snadnou kořistí, protože s největší pravděpodobností právě této slabiny využil.

Díky tomu, že si z dané noci téměř nic nepamatuje, tvrdí, že na ní tento zážitek zanechal minimální psychické následky a byla se schopna s ním vyrovnat. S čím se však vyrovnávala velmi těžko, je skutečnost, že se díky bujaré společnosti, alkoholu a párty životu na kolejích stala takto extrémně zranitelnou, že muži vůbec nevadilo, že provozuje sex s člověkem, který mu nemohl být schopen ani adekvátně odpovídat a že toto se může stát naprosto komukoliv a kdykoliv.

Lucka si z této zkušenosti pamatuje jen střípky a rozhodla se podělit o svůj příběh, aby varovala další slečny a zároveň aby ukázala, že znásilnění nemusí vždy vypadat brutálně a extrémně, ale i jedna opilecká noc může skončit takto. Všem ostatním tedy vzkazuje:

"Buďte na sebe opatrní!"