Znásilnil mě učitel

05.12.2023

Zdroj obrázku: Pixabay

Příběh mladého muže, kterému učitel zničil celý život.

Ondra byl v dětství hodné, ale živé dítko. Ve druhé třídě se mu však stalo něco, co mu obrátilo život naruby.

Se školou odjel na týdenní školu v přírodě. I přes to, že ve třídě neměl mnoho přátel, moc se tam těšil. První den byl skvělý. Hrály se hry, děti řádily venku, Ondra byl ve svém živlu. Děti ho však v průběhu odpoledne začaly od sebe odstrkovat, smály se mu, šikanovaly ho. Ondra to oplakal. Útěchu však našel u jednoho z přítomných učitelů.

Druhého dne dopoledne bylo v plánu se učit, poté oběd a po obědě následoval poobědový klid. Ten děti měly trávit v klidu na pokojích. S Ondrou si však nikdo hrát nechtěl. Učitel si toho všiml, a tehdy nastal bod zlomu!

Učitel přišel za Ondrou na pokoj a nabídl mu, že by si spolu mohli zahrát Člověče nezlob se. Ondra byl rád, že nebude sám. A tak souhlasil.

Z počátku spolu skutečně hráli Člověče. Po pár minutách se však učitel odhodlal k prvnímu útoku a začal Ondrovi sahat na přirození. Ondra se tak vyděsil, že naprosto ztuhnul. Nebyl schopen nic říct, nebyl schopen se hýbat. Jen seděl a zíral.

Učitel najednou ruku stáhl a tvářil se, jako by se nic nestalo. Vybízel Ondru, aby házel kostkou dál. Protože Ondra vůbec netušil, co má dělat, pokračoval ve hře. Po chvíli však učitel chytil Ondrovu ruku a strčil si ji do svých kalhot. Následně mu poručil, aby ho na jeho penisu hladil. Ondra opět naprosto vyděšený jen seděl a nijak se nebránil.

V tom momentě kolem pokoje prošli spolužáci. Učitel se lekl, zvedl se a zamkl dveře od pokoje. Přišel k Ondrovi, rozepl si kalhoty a strčil svůj penis do jeho úst. Ondra nebyl schopen vůbec ničeho a učitel se tímto způsobem začal orálně uspokojovat, až dosáhl vyvrcholení. Když bylo po všem, natáhl si kalhoty a z pokoje odešel...

Ondra tuto traumatickou vzpomínku na dlouhou dobu ze své paměti vytěsnil. Těsně před 20 rokem života se u něj však začaly rozvíjet vážné duševní obtíže. Ondra měl silné záchvaty paniky, psychické záchvaty, kdy byl naprosto nepříčetný a opakovaně se pokusil o sebevraždu. Z tohoto důvodu byl také opakovaně hospitalizován na psychiatrii.

Následně mu byla diagnostikována bipolární porucha, hraniční porucha osobnosti, disociativní porucha, panické ataky, hluboké deprese, sociální fobie a mnoho dalších obtíží. Nikdo však nevěděl, co je příčinou těchto problémů.

Jednoho dne však Ondra na ulici potkal člověka, který mu vizáží připomněl právě pana učitele. A v jeho paměti a mozku toto setkání odpálilo pomyslnou časovanou bombu. Veškeré vytěsněné vzpomínky se ve vteřině vrátily. A Ondra se opět pokusil o sebevraždu. Tehdy se naplno projevila i velmi vážná posttraumatická stresová porucha.

Po mnoha měsících terapií konečně našel odvahu a svěřil se své psycholožce, avšak pouze částečně, o tom, co se mu stalo. Byl namotivován se o svých problémech svěřit i své rodině. Doufal, že konečně všichni pochopí, proč mu je, tak jak mu je. Ale rodina mu dala zcela jasně najevo, že mu jeho trauma z dětství absolutně nevěří. A to byla pro Ondru poslední kapka.

Od rodičů se odstěhoval a doufal, že se zvládne uzdravit. Medikace ani terapie však nezabíraly. Díky svým zdravotním obtížím Ondra nebyl schopen zvládat práci na plný úvazek. A protože byl po delší čas bez příjmu, zadlužil se.

Momentálně téměř veškerý svůj příjem odevzdá na splátky svého dluhu. Zbyde mu pouze 1.000 Kč měsíčně. S přežitím mu pomáhá přítelkyně, která je pro Ondru velkou oporou. Veškeré náklady na život nese pouze ona, což Ondrovi způsobuje další deprese, protože se stydí za to, že kvůli svým potížím není schopen vydělávat peníze a podílet se na chodu domácnosti. I přes velmi vážné zdravotní obtíže mu byl přiznán pouze nejnižší stupeň invalidity.

Věříme, že pokud Ondra nebude pod neustálým tlakem okolí a nebude žít v obavě, co bude zítra, a svou energii bude moci investovat do terapií a léčby, jeho zdravotní stav se může zlepšit. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli příběh Ondry zveřejnit a pomoci mu se tak postavit na vlastní nohy.

Jakmile se zdravotní stav Ondry stabilizuje, jsme připraveni tento příběh medializovat a zjistit, zda obětí za dobu působení tohoto agresora nebylo více. Ondrův případ je bohužel již promlčen.

Sbírka pro Ondru

Pomozme společně Ondrovi, který je obětí znásilnění.